Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb577512194's Rating My Rating
1
Heaven (2002,  R)
2
Donnie Darko (2001,  R)
3
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
4
Malcolm X (1992,  PG-13)
5
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
6
A Love Song for Bobby Long (2004,  R)
7
La Science des Rêves (The Science of Sleep) (2005,  R)
8
Léon (The Professional) (1994,  R)
9
Adaptation (2002,  R)
10
Amores Perros (2000,  R)
11
21 Grams (2003,  R)
12
Last Life in the Universe (2004,  R)
13
My Daughter the Terrorist (2007,  Unrated)
14
Being Cyrus (2006,  Unrated)
15
Ghost Dog - The Way of the Samurai (2000,  R)
16
Panther (1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments