Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb510680736's Rating My Rating
1
My Daughter the Terrorist (2007,  Unrated)
2
Mississippi Burning (1988,  R)
3
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West) (1968,  PG-13)
4
Hotel Rwanda (2005,  PG-13)
5
The One (2001,  PG-13)
6
Legend (1985,  PG)
7
Angels with Dirty Faces (1938,  Unrated)
8
Pancho Villa (1972,  PG)
9
Human Traffic (2000,  R)
10
The Organization (1971,  PG-13)
11
Black Hawk Down (2001,  R)
12
Platoon (1986,  R)
13
Chopper (2000,  R)
14
The Usual Suspects (1995,  R)
15
The Party (1968,  PG)
16
Training Day (2001,  R)
17
21 Grams (2003,  R)
18
Essex Boys (2000,  R)
19
GoodFellas (1990,  R)
20
The Acid House (1998,  Unrated)
21
Romper Stomper (1992,  R)
22
Fight Club (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments